Ekspertyzy przyrodnicze

Obowiązek wykonania ekspertyzy przyrodniczej spoczywa na inwestorze, takim jak deweloperzy, firmy zajmujące się budową dróg, remontami budynków, wycinką drzew, urzędach prowadzących różnorodne inwestycje czy nawet osobach prywatnych chcących np. wyciąć drzewo na swojej posesji. Dzięki przeprowadzeniu ekspertyzy ornitologiczno-chiropterologicznej można upewnić się, że inwestycja nie będzie miała negatywnego wpływu na środowisko. Niewykonanie ekspertyzy, gdy jest ona wymagana, może mieć negatywne skutki prawne i administracyjne.

Ekspertyzy przyrodnicze – czego dotyczą?

Badania mają na celu sprawdzenie, w jakim stopniu inwestycja będzie wpływać na otaczającą przyrodę. Chodzi głównie o elementy ożywione, czyli lokalną faunę i florę. Specjalista, który przeprowadza inwentaryzację bada cały teren i ustala jakie gatunki zamieszkują dany obszar. Na tej podstawie możliwe jest określenie czy nie występują tam chronione gatunki oraz wykonanie prognozy, w jaki sposób inwestycja wpłynie na otaczającą przyrodę.

Stopień skomplikowania danego badania jest oczywiście zależny od konkretnej inwestycji. Przekłada się na niego poziom skomplikowania i zróżnicowania terenu, jak i jego powierzchnia.

Ekspertyza przyrodnicza cena

Konieczność przeprowadzenia badania przyrody wiąże się oczywiście z dodatkowymi kosztami. Wielu inwestorów się tego obawia, martwiąc się o budżet inwestycji. Chcąc przeprowadzić wszystko zgodnie z przepisami, a przy tym przy stosunkowo niewielkich kosztach, warto skorzystać z naszej oferty, którą wyróżnia atrakcyjna cena.

Dlaczego my?

Rozumiemy, że każdy inwestor chce jak najszybciej dopełnić wszelkich formalności, by mieć możliwość przystąpienia do prac. Właśnie dlatego kładziemy ogromny nacisk na dyspozycyjność i terminowość. Z nami otrzymasz ekspertyzę przyrodniczą tak szybko jak to tylko możliwe. Cechuje nas profesjonalizm, fachowość, terminowość, a przy tym atrakcyjna cena. Właśnie dlatego, jeśli potrzebujesz badania przyrodniczego, serdecznie zapraszamy do kontaktu.


(c)2022, Wszelkie Prawa Zastrzeżone