Inwentaryzacje przyrodnicze dla farm solarnych (fotowoltaicznych)

Inwentaryzacje przyrodnicze dla farm solarnych (fotowoltaicznych)

Farmy solarne to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na pozyskania dużych ilości przyjaznej dla środowiska energii elektrycznej. Rosnące ceny prądu pochodzącego z elektrowni sprawiają, że sposoby jego alternatywnego pozyskania stają się coraz bardziej popularne.

Wielu właścicieli domków jednorodzinnych buduje instalacje na dachach swoich domów i w ten sposób pozyskuje prąd. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie. Osoby chcące zarobić na sprzedaży ekologicznej energii i dysponujące odpowiednio nasłonecznionym terenem, mogą na jego powierzchni zbudować duże farmy fotowoltaiczne. Są to połacie terenu, na których umieszczone są panele PV, pozyskujące energię ze słońca. Następnie jest ona magazynowana i sprzedawana. Taka konstrukcja pozwala zatem na osiągnięcie niemal bezobsługowego zysku.

Oczywiście taka sytuacja nie jest obojętna dla otoczenia. Właśnie dlatego przed budową farmy solarnej konieczne jest przeprowadzenie inwentaryzacji przyrodniczej.

Inwentaryzacja przyrodnicza dla farmy fotowoltaicznej

Badanie musi być przeprowadzone już na etapie projektowania farmy. Tylko w ten sposób bowiem będzie możliwe określenie, czy nie wpłynie ona negatywnie na okoliczną przyrodę. W tym celu przygotowywany jest szczegółowy opis lokalnego środowiska przyrodniczego oraz występujących w nim gatunków.

Zachęcamy do kontaktu

Planujesz budowę farmy fotowoltaicznej? Przeprowadzenie inwentaryzacji przyrodniczej będzie w takim przypadku konieczne. Dzięki temu unikniesz ryzyka zniszczenia siedliska rzadkiego gatunku, spowodowania nieodwracalnych szkód dla lokalnej przyrody lub zniszczenia miejsca o szczególnych walorach, a także związanej z tym odpowiedzialności.

Oczywiście każdy inwestor chce, by prace przebiegły jak najszybciej i nie wiązały się z dużymi kosztami. Doskonale to rozumiemy, dlatego działamy sprawnie, dbając o to by wszystko przebiegało terminowo. Ponadto swoje usługi oferujemy w korzystnych ekonomicznie cenach. Właśnie dlatego, jeśli potrzebujesz inwentaryzacji przyrodniczej na terenie pod farmę solarną, serdecznie zapraszamy do kontaktu.

(c)2022, Wszelkie Prawa Zastrzeżone