Opinia ornitologiczna - na jaki koszt należy się przygotować?

Przed uzyskaniem pozwolenia na realizację prac budowlanych bądź związanych z termomodernizacją obiektów możemy zostać zobowiązani do przedłożenia dokumentów określających wpływ inwestycji na środowisko naturalne. Najczęściej będzie to opinia ornitologiczna, ale w niektórych przypadkach wymagana jest też ekspertyza chiropterogologiczna (ma na celu ochronę nietoperzy zamieszkujących dany teren).

Sporządzenie dokumentu może być ponadto jednym z działań wchodzących w skład bardziej kompleksowych przedsięwzięć, takich jak choćby inwentaryzacje przyrodnicze – te zaś przygotowuje się np. przed rozpoczęciem budowy drogi ekspresowej lub wielkopowierzchniowej farmy fotowoltaicznej. Często pojawiają się pytania, ile kosztuje nadzór i opinie ornitologiczne – na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule.

Profesjonalny ornitolog w Warszawie – ile zapłacimy za jego usługi?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż cena zawsze ustalana jest indywidualnie, w oparciu o cały szereg czynników. Tym kluczowym jest tutaj oczywiście zakres planowanej inwestycji, ale na końcowy koszt wykonania opinii (ekspertyzy) ornitologicznej duży wpływ ma również pora roku, w której prowadzony jest nadzór, charakterystyka budynku lub drzew podlegających monitoringowi czy też sama lokalizacja terenu. Warto jednak pamiętać, że inwentaryzacja przyrodnicza przeprowadzona przez doświadczonego fachowca pozwala uniknąć nie tylko opóźnień przy realizacji inwestycji, ale również wysokich kar finansowych. Lepiej więc zamówić opinię u sprawdzonej firmy niż podejmować niepotrzebne ryzyko w poszukiwaniu oszczędności.

Tringa – rzetelne ekspertyzy ornitologiczne na Mazowszu i w województwach ościennych

Jeżeli zależy Państwu na zachowaniu najwyższych standardów podczas wszelkiego rodzaju inwentaryzacji przyrodniczych, nasza firma zawsze jest doskonałym wyborem. Zapewniamy kompleksowe spektrum usług, w tym m.in. nadzór ornitologiczny, inwentaryzacje przyrodnicze i wydawanie opinii zarówno na potrzeby wycinki drzew, jak i remontów budynków.

W razie dodatkowych pytań lub jeśli chcą Państwo poznać dokładny koszt sporządzenia ekspertyzy, serdecznie zapraszamy do kontaktu.


(c)2022, Wszelkie Prawa Zastrzeżone